26
جولای

آشپزخانه کوچک، ۱۰ وسیله ای که فکر می کنید جا نمیشه!

1-آشپزخانه کوچک

اجازه ندهید که آشپزخانه کوچک شما مانع این شود که سبک و استایل مورد نظر خود را اعمال کنید. با این مطلب همراه باشید تا با کمک ایده هایی برای فضاهای ذخیره کردن وسایل، نشستن و آشپزی کردن و هم چنین با وجود وسایلی بیشتر، بهترین و بیشترین استفاده ممکن را برای فضای آشپزخانه خود قائل شوید.

2- مایکروویو در آشپزخانه کوچک

 

اگر نمی خواهید با قرار دادن وسایل زیادی در آشپزخانه کوچک خود، فضای آن را درهم و برهم کنید، پیشنهاد ما این است که به جای این کار تا جایی که امکان دارد وسیله های خود را در زیر سطوح قرار دهید.

 

برای مثال این آشپزخانه تنها یک کابینت دارد؛ بنابراین در طراحی این آشپزخانه، مایکروویو را در زیر یکی از کابینت های پایین تر قرار داده اند.

 

با این کار، علاوه بر اینکه صاحب خانه توانایی استفاده بیشتری از سطوح کابینت را دارد، می تواند برای گرم کردن مواد غذایی و یا آب کردن یخ آنها از مایکروویو خود نیز استفاده کند.

 

 

3- اضافه کردن رویه کابینت 

یکی از جوانب موجود در چالش های یک طراح برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، کسب اطمینان از این مسئله است که آیا اندازه این سطح برای زمانی که می خواهیم غذای خود را درست کنیم کافی هست یا نه؟

 

در این زمان، بهترین و شسته رفته ترین پیشنهاد، استفاده از رویه کابینت هایی است که قابل اضافه باشند و فضای بیشتری را برای خرد کردن مواد و تهیه غذا ایجاد کنند.

 

 

4- طبقه بندی کابینت های آشپزخانه کوچک

 

با کمک طبقه بندی مناسب بر روی کابینت می توانید بهترین استفاده را از فضاهای خالی آشپزخانه خود داشته باشید.

 

همانطور که در این تصویر می بینید، صاحب خانه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود طبقه هایی را در دو طرف درب تعبیه کرده است.

 

با کمک این ایده می توانید بهترین دکوراسیون آشپزخانه را داشته باشید.

 

 

5- قفسه بندی کابینت آشپزخانه کوچک شما

 

استفاده از قفسه فقط مختص آشپزخانه های خیلی بزرگ نیست و شما نیز می توانید در آشپزخانه کوچک خودتان به بهترین شکل از آنها استفاده کنید.

 

طراح در این دکوراسیون کوچک با قرار دادن قفسه هایی، کارایی دیوارها را به بهترین شکل ممکن افزایش داده است.

 

کابینت باریکی که بر روی دیوار قرار دارد با داشتن قفسه بندی های مناسبی که به سمت بیرون خارج می شود بیشترین فضای قابل استفاده را برای خود ساخته است.

زمانی که درِ این قفسه ها بسته هستند فضا بسیار منظم و مرتب جلوه داده می شود، اما وقتی که آنها را باز می کنید می بینید که چقدر جادار و کارآمد هستند.

 

 

6- یخچال توکار کابینت

 

گاهی بیشترین چیزی که در آشپزخانه خود احتیاج دارید یخچالی جادار است.

 

با این حال پیشنهاد ما برای شما استفاده از یخچال توکار کوچکی در زیر کابینت است که پایین تر قرار داده شده و منظره نامناسب و زشتی نیز نخواهد داشت.

 

این یخچال به سمت بیرون کشیده می شود و می تواند بهترین و آسان ترین دسترسی را   در دکوراسیون آشپزخانه شما برای قراردادن وسایل مهیا کند.

 

7- صبحانه خوری آشپزخانه کوچک

 

اگر یک آشپزخانه کوچک دارید به این معنا نیست که نمی توانید برای صرف وعده های غذایی خود با خانواده فضای مناسبی داشته باشید.

 

می توانید هوشمندانه عمل کرده و به بهترین شکل محیطی گرم و صمیمی برای خود در نظر بگیرید.

 

صاحب این خانه در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه کوچک هم هوشمندانه عمل کرده و یک تورفتگی در زیر کابینت ها قرار داده تا فضای مناسبی برای نشستن و قرار گرفتن پا به وجود آید.

 

دو چهارپایه ای هم که در زیر این کابینت قرار گرفته در هنگام استفاده بیرون آمده و زمانی هم که نیازی به آنها نیست دوباره سر جای خود قرار می گیرند تا فضایی کافی برای عبور و مرور مهیا گردد.

 

با کمک این چهارپایه ها می توانید طراحی ودکوراسیون آشپزخانه خود را صمیمی تر کرده و با آشپز به گفتگو بنشینید.

 

 

میز ناهارخوری در آشپزخانه کوچک

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود را با قرار دادن میزی هرچند کوچک در گوشه، گرم و صمیمی کرده و به میزبانی بنشینید.

 

پیشنهاد ما به شما استفاده از میزهای گرد و دایره ای است تا حداقل فضا را اشغال کرده و گوشه های آن هم لطمه ای بر بدن شما وارد نکند.

 

ویژگی برتر دیگری که این نوع از میزها دارند این است که انعطاف بیشتری داشته و صندلی های آنها به راحتی قابل قرار گیری هستند.

 

سعی کنید در انتخاب رومیزی خود نیز دقت کافی را داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید آن را بر روی سطوح بزرگ تری نیز قرار دهید.

 

۸- کابینت جادار

چه باور کنید چه نه شما می توانید فضاهای بسیار متفاوت و متعددی را در آشپزخانه کوچک خود در نظر گرفته و تعبیه کنید تا با کمک آنها از فضای ذخیره سازی کافی نیز برخوردار شوید. این تصویر به شما نشان می دهد که چگونه با حداکثر استفاده از سانت به سانت آشپزخانه می توان از فضاها بهترین استفاده را داشت.

 

کابینت های بالایی تا سقف کشیده شده و تا نزدیکی کابینت های پایینی نیز می آید.

 

کابینت های بالایی را به دو قسمت تقسیم کنید. قسمت پایین را مخصوص وسایلی قرار دهید که استفاده بیشتری از آنها می شود و قسمت بالا را نیز مخصوص وسایلی که به ندرت قابل نیاز هستند.

 

9- گیاهان در آشپزخانه کوچک

 

کمی از المان های بیرونی مثل گلدان نیز به آشپزخانه کوچک خود اضافه کرده و اگر حس می کنید فضای کافی ندارید، آنها را درون ظروفی مناسب قرار دهید.

 

پیشنهاد ما به شما این است که از میله های پرده استفاده کنید. آنها را در مقابل و یا هم سطح پنجره قرار داده و گلدان ها را بر آنها بیاویزید. با این کار علاوه بر اینکه دسترسی مناسبی نیز به آنها خواهید داشت، گلدان های خود را نیز در معرض نور کافی قرار می دهید.

 

10- سینک های دوقلو در آشپزخانه های کوچک

 

با قرار دادن سینک آشپزخانه خود در کابینت های گوشه آشپزخانه، بیشترین و مناسب ترین فضا را برای سینک خود در نظر بگیرید.

سینک دوقلو که در گوشه کابینت ها در عکس مشاهده می کنید استفاده ای بهینه از فضا داشته و دو طرف کابینت را نیز خالی نگه می دارد.

با این کار می توانید لوله هایی که در اطراف سینک قرار می گیرند و منظره خیلی بدی دارند را نیز پنهان کنید.

سوالی دارید با مامشاوران ما مطرح کنید.

درباره ما بیشتر بدانید