اتاق خواب کوچک
09
سپتامبر

اتاق خواب کوچک

 

با توجه به کوچک شدن فضاها در خانه همیشه ما با مشکل جا مواجه هستیم. یکی از فضا های که سازندگان به آن اهمیت نمی دهند و فقط دغدغه آنها این است که فلان واحد دوخوابه هست یا سه خوابه حالا به هر قیمتی شده یک فضای  در می آورند به اسم اتاق خواب که بیشتر شبیه انباری است  ولی همیشه راه حل های موثر و مفیدی وجود دارد که ما مجبور نشویم کوچک بودن اتاق را بهانه قرار دهیم و با آن بسازیم. رعایت نکات ریز اما مهم در اتاق خواب کوچک می تواند به ما کمک کند تا بهترین روش آن را طراحی کنیم.

ما در این مقاله به شما یادآور می شویم. که اگر اتاق خواب کوچک دارید حتی به اندازه یک تخت خواب آن را چگونه طراحی کنید:

از تخت خواب ها با پایه های بلند استفاده کنید تا بتوانید از زیر آن فضا استفاده کنید. فکر نکنید تخت خواب سبک باعث می شود اتاق خواب کوچک شما جلوه بدی پیدا کند اصلا اینطوری نیست. و حالت دیگر این است ما از تخت خواب های چند منظوره استفاده کنیم تا هم میز، مبل و هم تخت خواب برای ما بشود.

از طرفی تخت خواب بزرگترین وسیله اتاق خواب کوچک شما می باشد پس قرار دادن آن به صورت اصولی مهم است. از نظر روانشناسی بهتر است در سمت راست پنجره قرار بگیرد. همچنین با توجه به جای کلید و پریز و کمدها شما می توانیم جایگاه مناسبی برای تخت خواب پیدا کنید. در صورت سوال با مشاوران گروه ما تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان مشاور بگیرید.

چیدمان اتاق خواب را حتما مطالعه کنید.

کمد دیواری

اگر درون فضا کمد دیواری دارید حتما از درب ریلی ستفاده کنید تا بتوانید از جلوی کمد استفاده کنید واز تمام  اتاق خواب کوچک به بهترین نحو بهره ببرید.

قفسه دیواری

شاید ما فضای کافی در اتاق خواب کوچک خود نداشته باشیم ولی ما دیوار ها را داریم ما می توانیم چند قفسه را در روی دیوار ها قرار بدهیم و وسایل و کتاب ها را درون آن قرار دهیم. علاوه بر زیبایی که به فضای ما می دهد جایی برای وسایل مورد علاقه خود پیدا کرده ایم.

آیینه

از آینه ها به بهترین شکل در اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید. آینه ها فضا ها را بزرگتر می کنند.شما می توانید روی درب کمد دیواری خود آینه بزنید.

جعبه های ذخیره

شما می توانید بوسیله یک سری جعبه که در بازار موجود است آنها را در زیر تخت قرار بدهید و لباس های زمستانه خود را و یا حتی کتاب ها و روزنامه های که نمی توانید از آنها دل بکنید را درون جعبه ها قرار بدهید . حتی از میزهای کنار تخت غافل نشوید و از آنها به بهترین نحو استفاده کنید.

کفپوش

سعی کنید از کف پوش روشن استفاده کنید چرا که اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان می دهد .حالا کفپوش هم می تواند پارکت باشد و هم موکت باشد. با تنوع متریال ها شما به راحتی می توانید به سلیقه خود انتخاب کنید. برای مشاوره در مورد کف پوش با مشاوران گروه ما تماس حاصل فرمایید.

در مورد طراحی اتاق خواب کوچک پیشنهاد ما پیروی از سبک مینیمالیسم است.با استفاده از این سبک ما می توانیم الگوی برای طراحی اتاق خواب کوچک داشته باشیم.

سبک مینیمالسیم بیشترین توجه اش استفاده از سادگی و خلوت بودن فضا است و از هرچیزی و وسیله ای که باعث بشود فضا شلوغ بشود اجتناب می کند.

سبکی ساده و بی آلایش و البته زیبا و خاص

برای دیدن نمونه کارهای اتاق خواب کوچک به کانال تلگرام یا اینستگرام ما بپیوندید.

سوالی دارید؟ ازگروه مشاوران ما بپرسید. مشاوره رایگان

بیشتر درباره ما بدانید…