اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی
08
سپتامبر

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی

 

افراد زیادی اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی را انجام می دهند بدون آنکه خود بدانند.  گاهی همه چیز در ذهن ما درست است و بررسی می کنیم که چرا طراحی و دکوراسیون داخلی فضای ما آن طوری که تصور می کردیم نشده است. با صرف هزینه های گران ما هیچ وقت به دکوراسیون مور علاقه خود نمی رسیم. گاهی رعایت چند نکته ظریف و کم اهمیت باعث یک تحول عظیم می شود و دکوراسیون فضا تغیر می کند. ما در اینجا سعی کردیم پر اشتباه ترین خطا ها در دکوراسیون را یادآور بشویم.

کوسن

یکی از موارد اشتباه در دکوراسیون داخلی استفاده بیش از حد از کوسن روی مبل ها می باشد. اگر چه کوسن ها زیبا و راحتی در پی دارند ولی استفاده بیش از حد آن در فضا باعث شلوغی و شلختگی آن می شود. بهتر است از دو تا سه تا کوسن متناسب با مبل و راحتی که دارید انتخاب کنید.

نقطه کانونی یا شاخص کردن یک دیوار

استفاده از نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی همیشه باعث بهتر دیده شدن فضا می شود ولی تاکید ما فقط شاخص کردن یک دیوار حالا می تواند دیوار پشت تلوزیون باشد یا دیوار شومینه. اگر تعداد دیوارها که شاخص کردیم زیاد تر بشود دیگر اسم شاخص برایش معنی ندارد و چشم را به مرور زمان اذیت می کند.

رنگ و کاغذ دیواری

همان طور که در مقالات گذشته تاکید می کردیم همیشه سعی کنید قبل از انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری با یک متخصص دکوراسیون داخلی مشورت کنید و اگر توانایی و وقت آن را دارید حتما فضای خانه خود را سه بعدی کنید و انواع رنگ یا کاغذ دیواری را در آن ببینید بدون اینکه هزینه ای کرده باشید.

حلا به هردلیلی شما با مشاوران گروه ما قبل از انتخاب تماس نگرفتید. پس سعی کنید قبل از نگ آمیزی یک گوشه از دیوار را رنگ کنید و بگذارید بیست و چهار ساعت از زمان رنگ کردن شما بگذرد. بعد از آن حالا تصمیم بگیرید که آیا انتخاب درستی انجام داده اید یا نه؟

نکته دیگری که  در دکوراسیون داخلی دارای اهمیت می باشد استفاده یک رنگ در فضا باعث ایجاد یکنواختی و دلگیری می کند سعی کنید همیشه یک تا دو رنگ متضاد را در فضا ها ایجاد کنید.

مبلمان

سعی کنید در انتخاب مبل دقت لازم را داشته باشید هم از نظر رنگ و هم تعدادی که لازم دارید.

سعی کنید در هنگام خرید قیمت ارزان مبل شما را فریب ندهد. مبل از آن دسته وسایلی می باشد که باید با کیفت ترین آن را بخرید که بعد از چند سال مجبور نشوید که رایگان آن را دور بندازید و دوباره هزینه دیگری تقبل کنید.

عجله

بیشتر افراد به اصطلاح دقیقه نود هستند و دوست دارند همه چیز سر یک تا چند روز فراهم نشود. این عجله باعث می شود به بدترین شکل ممکن تصمیم بگیریند. اگر عجله دارید سعی کنید کارهای روتینگ و معمولی دکوراسیون داخلی را انجام بدهید و سر فرصت طراحی و دکور کردن آن را انجام بدهید .در مجموع هیچ طرح و دکوراسیون داخلی با عجله کردن خوب نمی شود.

سبک زندگی

با تغیر در فضا و دکوراسیون داخلی هیچ کسی شخصیتش تغیر نکرده است. پس مهم است خود و سبک زندگی و وسایل که لازم دارید را بدانید و یا حداقل چند دقیقه بهش فکر کنید.

به طور مثال فردی عاشق زندگی روستایی و موسیقی سنتی هست و وقتی در آن فضا قرار می گیرد حالش بهتر می شود حالا شما تصور کنید برای تنوع سبک مدرن را درون محیط خود ایجاد کند شاید چند ماهی از آن لذت ببرد ولی بعد از مدتی دیگر حالش خوب نیست و شاید نداند چرا؟

پس به سبک و روحیات خود اهمیت بدهید و آن را در طراحی و دکوراسیون داخلی دخالت بدهید.

گیاه

با توجه به زندگی شهرنشینی و کم شدن پارک ها و درختان ما همیشه توصیه کرده ایم که فضای برای گل و گیاه درون فضای خانه یا کار خود در نظر بگیرید. و از طرفی استفاده همیشه افراط و تفریط بد می باشد. استفاده از گیاهان بزرگ درون فضا می تواند برخلاف چیزی که تصور میکنیم خوب نباشد . در انتخاب گل و گیاه دقت داشته باشید و همیشه متناسب با ابعاد خانه یا محیط کار خود آن را انتخاب کنید.

چوب

همیشه حس چوب در فضا باعث گرم شدن آن و لاکچری بودن آن نیست. اگر شما این متریال دوست داشتنی را در جای بدی  و یا از تعداد زیاد و غیر مقول استفاده کنید برعکس عمل می کند. شما باید درصد استفاده چوب را هماهنگ با متریال های دیگر که در دکوراسیون داخلی استفاده می کنید،در نظر بگیرید.

تابلو

استفاده زیاد و نا بجا از تابلو ها  و عکس های شخصی می تواند به صورت ناخودآگاه فضا را بد جلوه دهد. شما می توانیم به صورت منظم همه عکس ها را در روی یک دیوار قرار دهید. حالا آن دیوار می تواند در راهروی وروردی اتاق خواب ها باشد یا دیوار شومینه. بهرحال این کار می تواند یکی از راه های ایجاد نقطه عطفدر دکوراسیون داخلی شما به حساب بیاد.

 

نورپردازی

استفاده از نور طبیعی یکی از مهمترین کاره ای است که باید شما  در دکوراسیون داخلی انجام بدهید. سعی کنید جلوی بالکن مبلمان نچینید و از دو نوع پرده ضخیم و نازک استفاده کنید تا بتوانید در مواردی پرده ضخیم را کنار بزنید و از نور روز استفاده کنید.

همچنین استفاده مناسب از آباژور زیبا ،می تواند شب خانه شما را رویایی تر کند.

 

 سوالی دارید حتما با مشاوران گروه ما مطرح کنید…