بهترین رنگ برای اتاق خواب
18
سپتامبر

بهترین رنگ برای اتاق خواب

بیشتر افراد فکر می کنند بهترین رنگ برای اتاق خواب همان رنگی می باشد که خودشان دوست دارند در صورتی که رنگ ها تاثیر به سزای در احساسات ما دارند و ما نمی توانید به صورت گذرا از کنار آنها رد بشویم. دنیای رنگ ها خیلی پیچیده می باشد و حالا شما بخواهید چند رنگ را کنار هم در طراحی و دکوراسیون بیاورید بیشتر شما را گیج می کند.

اهمیت طراحی اتاق خواب از سایر اتاق ها بیشتر اهمیت دارد چرا که ما وقت استراحت و ریکاوری خود را در آنجا می گذرانیم و برای روز بعد می خواهیم آماده بشویم. شما تصور بکنید رنگی که در اتاق خواب استفاده می کنید رنگ پر استرس باشد و بجای اینکه با آرامش روز بعد را شروع کنید هر روز با تنش و استرس روحی بیدار بشوید.

البته عوامل زیادی در طراحی اتاق خواب موثر هستند که یکی از عوامل رنگ می باشد.

برای طراحی اتاق خواب ابتدا پیشنهاد می کنیم مطلب طراحی اتاق خواب را حتما مطالعه بکنید.

و همچنین اگر اتاق خواب برای والدین هست یا پسر یا دختر و یا حتی نوزاد پیشنهاد گروه ما این است در کنار این مقاله بهترین رنگ برای اتاق خواب مطالب مربوط را مطالعه فرمایید تا یک پس زمینه ذهنی داشته باشید.

 

و اگر اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید با رعایت چند نکته شما می توانید اتاق خواب کوچک خود را طراحی کنید.

در ادامه بهترین رنگ برای اتاق خواب

به طور طبیعی رنگ های مانند آبی سبز بنفش خاکستری باعث آرام فضا می شوند و رنگ های روشن فضا را بزرگ تر و دل باز تر نشان می دهند. همان طور که گفته شد تنوع و طیف رنگ زیاد هست و ترکیب آنها با هم کار گیج کننده ای می باشد. در اینجا سعی کرده ایم بهترین رنگ برای اتاق خواب را دسته بندی بکنیم.

خاکستری و زرد

به این ترکیب، ترکیب مدرن هم گفته می شود. اگر ما بتوانیم این دو رنگ را بصورت مناسب کنار هم قرار بدهیم می تواند بهترین رنگ برای اتاق خواب ما بشود.

رنگ خاکستری رنگی خنثی به حساب می آید. به زبان ساده تر چشم ما را خسته نمی کند و با هر رنگی می تواند ترکیب شود. و از طرفی رنگ زرد رنگی است که جلب توجه می کند و خودش را در کنار رنگ خاکستری نشان می دهد.

شما می توانید در جاهای از اتاق خواب که می خواهید شاخص کنید از رنگ زرد استفاده کنید. رنگ زرد دارای ویزگی شاد و پر انرژی می باشد.

اگر نور اتاق خواب شما خوب است بهتر است از رنگ زرد زیاد استفاده نکنید ولی اگر شما مشکل نور آفتاب را دارید و اتاق خواب شما تاریک رنگ زرد بهترین رنگ برای اتاق خواب شما می باشد.

رنگ آبی

یکی از رنگ های پرطرفدار در طراحی اتاق خواب رنگ آبی می باشد. رنگ آبی می تواند به آسانی کنار رنگ های دیگر خودش را نشان بدهد فقط کافی است رنگ مکمل آن را به خوبی پیدا کنید.

رنگ نارنجی می تواند رنگ مناسب و مکملی برای رنگ آبی باشد. به زبان ساده تر اگر ما بخواهیم اتاق را از سردی و یکنواختی در بیاوریم و تعادل را رعایت بکنیم رنگ نارنجی می تواند این کار را به راحتی برای شما انجام بدهد.

از طیف های رنگ آبی رنگ مرجانی می تواند در اتاق خواب حس آرام بخش و زیبایی به محیط بدهد.این رنگ در هر سبک دکوراسیون می تواند جا داشته باشد.

رنگ آبی کنار رنگ های روشن می تواند سبک کلاسیکی به فضای اتاق خواب بدهد.

رنگ آبی می تواند تاثیر به سزای در میزان ضربان قلب و فشار خون بگذارد.

صورتی

طیف های رنگ صورتی زیاد است ولی رنگ مسی می تواند گزینه مورد قبولی در فضای اتاق خواب باشد و همچنین اتاق خواب شما را لاکچری جلوه دهد. شما می توانید رنگ مسی را در کنار رنگ های روشن به راحتی به کار ببرید.

رنگ قرمز

رنگ قرمز نشان سرزندگی و پویایی می باشد. در طراحی اتاق خواب ما باید با احتیاط بیشتری از رنگ قرمز استفاده بکنید چرا که اتاق خواب جایی برای استراحت و تجدید نیرو می باشد و باید از رنگ های ملایم و آرام بخش بیشتر استفاده شود ولی این نکته باعث نمی شود ما از طیف رنگ قرمز در اتاق خواب استفاده نکنیم.

قهوه ای

طیف های قهوه ای بخاطر نزدیکی که با رنگ چوب دارند می توانند حس و حال طبیعت را به صورت خیلی ساده در فضا ایجاد کنند. همچنین با استفاده از لوازم چوبی و یا کف پوش های مثل پارکت و لمینت ما می توانیم رنگ قهوه ای را در فضا ایجاد کنیم.

در صورتی که سوال دارید کارشناسان ما به صورت رایگان آماده جوابگویی به شما می باشند.

درباره ما بیشتر بدانید…