دیزاین اتق نوزاد
22
جولای

دیزاین اتاق نوزاد، پاسخ به ۵ پرسش متداول والدین!

همیشه مهمان خوب است چه برسد که منتظر آن مهمان هم باشیم. روزها ها و ماه ها منتظر رسیدن مهمانی که از گوشت و پوست خودمان هست. حالا برای فراهم کردن وسایل مهمان نو رسیده باید تدارک ببینیم. دیزاین اتاق نوزاد از آن دسته از طراحی های حساس می باشد.

چرا که مهمان ما تازه قدم به این  دنیا گذاشته و هنوز بدنش به خیلی از وسیله آشنا نشده است( همان باکتری ها و کثیفی ها وسایل). پس باید محیط را در دیزاین اتاق نوازد پاک و تمیز در همه موارد قرار دهیم.

همیشه والدین در دیزاین اتاق نوازد بیشتر دغدغه و ترس را دارند به خصوص اگر فرزند اول در راه باشد. ما سعی کردیم به چند سوال اساسی در اینجا پاسخ بدهیم.

اولین سوال در دیزاین اتاق نوزاد این است که بهترین کف پوش چه چیزی می باشد.

 

تنوع کف پوش در بازار بسیار زیاد می باشد ولی ما نباید یادمان برود که راحتی در دیزاین اتاق نوازد ارجحیت دارد به زیبایی.

 

چرا که فرزند شما قرار است مهمترین مراحل زندگی خود را در پنج سال اول تجربه کند زمین خوردن ها بازی کردن و حتی گاهی خوابیدن روی زمین.

 

پس توجه داشته باشید راحتی را فدای زیبایی نکنید.

 

بهترین کف پوش همان فرش و موکت است. فقط در اتنتخاب توجه کنید که از فرش یا موکت پرز بلند استفاده کنید. هرچقدر موکت نرم تر باشد نوزار احساس راحتی بهتری می کند.

 

 

از چه رنگی در دیزاین اتاق نوزاد استفاده کنیم؟

 

رنگ ها مختص به قشر یا افراد خاص نیستند. تا اسم رنگ می آید ناخودآگاه رنگ صورتی برای دخترها و رنگ آبی برای پسرها می شود. در صورتی که نوازد ما بدون هیچ پس زمینه ذهنی وارد این دنیا می شود.

 

ما و جامعه هستیم که به مرور زمان این را در ذهن نوزاد نقش می بندیم.

 

بهرحال شما هستید که تصمیم می گیرید رنگ و دیزاین اتاق نوزاد چگونه باشد.

 

ترکیب رنگ های می تواند به دیزاین اتاق نوزارد جلوه و زیبایی بدهد. به عنوان مثال ترکیب رنگ قرمز و سفید و یا آبی و سبز روشن می توانیم استفاده کنیم.

 

مطالب رنگ شناسی ما را حتما بخوانید.

در صورت سوال حتما با مشاوران گروه ما تماس بگیرید. مشاوره رایگان

 

– با توجه به زود بزرگ شدن فرزند ما دکوراسیون  و دیزاین اتاق نوزاد ما چگونه باشد که جوابگو نیاز ها ما باشد؟

 

در اینکه فرزند ما سریع و در یک چشم بهم بزرگ می شود شکی نیست. پس در دیزاین اتاق نوازد ما باید از وسایلی استفاده کنیم که به مرور زمان بتوانیم از آن استفاده کنیم و هزینه اضافه ای نپردازیم.

 

استفاده از تخت خوابهای که قابل بزرگ شدن است و کشو های در زیر در نظر می گیرند و به مرور زمان شما می توانید تخت را بزرگتر کنید.

 

 

رنگ بهتر است در دیزاین اتاق نوزاد یا کاغذ دیواری

 

شخصیت نوازد شما در حال شکل گرفتن است ما توصیه می کنیم از نظر وانشناسی از کاغذ دیواری با طرح انیمیشن استفاده نکنید چرا که هر روز فرزند شما به آن نگاه می کند و ناخودآگاه در ذهن خود الگویی تعیین می کند.

 

پیشنهاد ما استفاده از رنگ و تنوع رنگی و استفاده از احجام و شکل های ساده می باشد. هرچقدر شما ساده تر بگیرید بهتر است.

 

اضافه کردن یک اتاق به فضا خانه

 

خیلی از والدین دوست دارند اتاق مستقلی برای فرزند خود داشته باشد ولی برای اینکه فضای ندارند منصرف می شوند.

 

شما می توانید اتاق خواب خود را با پارتیشن ها کوچک و شیشه ای طراحی کنید و یا قسمتی از خانه را برای این کار در نظر بگیرید و پارتیشن بندی بکنید.

 

سعی کنید حتما اتاق نوزاد نور طبیعی داشته باشد و اگر فضای از خانه را برای این کار اختصاص دادید حتما روبرو اتاق والدین باشد تا بتوانید از نظر دید اشرافیت کامل داشته باشید.

 

نور در دیزاین اتاق نوزاد

با توجه به اینکه نوازد در طول شب چند باری از خواب بیدار می شود و شیر می خورد بهتر است یک نور ملایم کوچک همواره روشن باشد و از نور اصلی اتاق استفاده نکنید تا نوازد بعد از آن بخوابد.

 

در غیر اینصورت تا صبح بیدار می ماند و شما هم باید هم پای آن بیدار بمانید.

 

برای نمونه کارهای ما به کانال تلگرام یا با شماره 02188023546 تماس بگیرید.