طراحی اتاق خواب دخترانه
05
سپتامبر

طراحی اتاق خواب دخترانه

 

همان طور که مقاله  طراحی اتاق خواب پسرانه توضیح دادیم. طراحی و محیط  تاثیر به سزایی در رفتار  و شخصیت انسان ها دارد. این مقوله در طراحی اتاق خواب دخترانه هم صدق می کند. ما به راحتی و با توجه به نکات ریز می توانیم یک طراحی خوب و ساده داشته باشیم.

چیزی که در طراحی اتاق دخترانه باید رعایت کرد این است که معمولا همه چیز درون اتاق دارای یک نظم و انضباطی هست. پس اولین نکته در طراحی ایجاد یکپارچه گی و نظم بخشیدن به فضا می باشد.

 

در طراحی اتاق دخترانه ما سعی کردیم مراحل سنی را تقسیم بندی کنیم.

مرحله نوزاد،کودک،نوجوان و جوان. این تقسیم بندی نشان می دهد که طراحی اتاق خواب دخترانه به چقدر هوش و ظرافت احتیاج دارد .

و دختر خانم ها چقدر در هر یک از  مرحله ها خواسته های جداگانه ای دارند و این نشان از زود بزرگ شدن و نگاه جهان بینی اطراف خود را می رساند.

نکاتی که باید در طراحی اتاق خواب دخترانه رعایت بکنیم، نحوه چیدمان وسایل می باشد.

دختران همیشه دوست دارند وسایل خود را جابه جا بکنند و تنوع و تغیر در فضا بوجود بیارند.

پس ما بجای اینکه جلو آنها را بگیریم باید طوری چیدمان انجام بدهیم تا آنها براحتی پتانسیل ها خود را به صورت خلاق ایفا کنند.

 

ترکیب رنگ و نورپردازی یکی از مهمترین نکات در طراحی اتاق خواب دخترانه محسوب می شود.

در طراحی اتاق خواب دخترانه سعی کنید جای برای میز و صندلی و همچنین کتابخانه قرار بدهید.

رنگی که به شما پیشنهاد می کنیم رنگ سفید است. چرا که بیشتر وسایل دختر رنگارنگ می باشند و با توجه به این موضوع وسایل بیشتر به چشم می آید و جلوه می کند.

البته انتخاب مبل ویا کاناپه  سفید باعث می شود اتاق بزرگتر نشان داده شود ولی کثیف شدن آن هم یکی از معایب کار می باشد.

همچنین میز و صندلی را در جای دنج اتاق قرار دهید و اگر جای دنجی پیدا نکردید یک گوشه از اتاق را انتخاب و آنجا را به جای دنج تبدیل کنید.

با توجه به وسعت صنعت کاغذ دیواری شما می توانید از کاغذ دیواری های متنوع در بازار استفاده کنید.

کاغذ دیواری های که طرح های فانتزی ویا شعرهای به خط خوش فارس نوشته اند استفاده کنید.

شما می توانید یکی از دیوارها را انتخاب بکنید و با استفاده از متریال ها و پوشش های جدید آن دیوار را بصورت تخته وایت برد در بیاورید.

با این کار دختر شما تمام انرژی و استعداد خود را به راحتی می تواند بنویسد. کشف استعداد و نوآوری از همین سنین شکل می گیرد.

گذاشتن جای کنار پنجره برای گلدان می تواند ایده جالب و زیبایی برا اتاق خواب دخترانه باشد. گیاه در هر فضای باعث نشاط و سرزندگی می شود و حس طراوت را درون فضا ایجاد می کند.

یک میز آرایشی جمع و جور برای دختر در طراحی اتاق خواب دخترانه ضروری است.

یکی از اشتباهات که ما در دکوراسیون داخلی و طراحی اتاق خواب دخترانه انجام می دهیم این است که فکر می کنیم باید همیشه هزینه های زیادی برای رسیدن به یک طرح و فضای خوب تقبول کنیم.

ما انتخاب پرده های فانتزی و وسایلی که اغلب به ظاهر به درد نمی خورند ولی با شیوه های نوآوری از آنها بهره ببریم.

اتاق نوجوان

همه ما کم وبیش  از این دوره خاطره داریم وهمه این دوره را گذراندیم.با در نظر گرفتن یک سری نکات ما به راحتی می توانیم در طراحی اتاق نوجوان موفق باشیم.

در دوره نوجوانی شخصیت انسان تقریبا  شکل گرفته می گیرد. نگاه نوجوانان کم کم به سوی دنیایی از مد و نگاه به الگو های اطراف، حال به صورت ناخدآگاه یا خود آگاه می رود. طرز رفتار و صحبت کردن لباس پوشیدن تغیر می کند و روز به روز در حال تغیرات هستند.

این نکته باعث می شود ما در طراحی اتاق نوجوان کمی احتیاط به خرج بدهیم و از این تغییرات در طراحی غافل نشویم.

به طور مثال در طراحی اتاق نوجوان ما از وسایلی استفاده کنیم که قابل جابه جایی باشد. و یا طراح را طوری انتخاب بکنیم که بتوانیم راحت هر چند وقت یک بار عوض کنیم.

در دوران نوجوانانی افراد کمی مشکل پسند می شوند و راحت چیزی را قبول نمی کنند. ما با در نظر گرفتن سلایق و خواسته های آنها و اعمال آن در طراحی اتاق می توانیم به صورت خیلی غیر محسوس آنها را راضی کنیم.

اتاق هر کسی قلمرو فرد محسوب می شود  بنابراین این قلمرو را طوری طراحی کنید که هر وقت آن را می بینید از آن لذت ببرید.

در مجموع طراحی اتاق خواب دخترانه موفق، طراحی می باشد که ما اول با روحیه و علایق دختر خود معطوف باشیم و نکات و ریزکاری ها را در نظر بگیریم.

اگر دختر ما در سن کودک قرار دارد و به یکی از وسایل بازی خود را دوست دارد. ما باید به آن وسیله احترام بگذاریم و بی تفاوت رد نشویم .

اگر در سن نوجوانی قرار دارد نباید آن را با محدودیت بکنیم و اگر به میز آرایشی علاقه دارد یا چرخ خیاطی حتما به گوشه از اتاق را به این کار اختصاص بدهیم حتی اگر کوچک باشد.

بهرحال دختر انسانی است لطیف و حساس و این حساسیت در طراحی اتاق خواب باید رعایت بشود.

مشاوران گروه ما همیشه سعی کرده اند تا طراحی را در کنار روانشناسی جلو ببرند و تا الان توانسته اند موفق باشند.

اگر سوالی در ذهن خود دارید حتما با مشاوران ما تماس بگیرید مشاوره رایگان می باشد