طراحی خانه عروس و داماد
06
سپتامبر

طراحی خانه عروس و داماد

 

طراحی خانه عروس و داماد می شود گفت هم کار سخت و مشکلی هست و هم کار آسان و راحت. همه چیز بستگی به رعایت یک سری نکات و درک روحیات طرفین دارد.

چرا طراحی خانه عروس و داماد مهم است؟

  در همان روزهای اول بعد از ازدواج مهان های داخل خانه می شوند که شاید تا چند سال آینده هم به خانه شما سر نزنند. پس همان دیدار اول در ذهنشان می ماند و خانه شما را تصور می کنند.

 خانه خالی شبیه به یک صحنه خالی از تیاتر یا صفحه نقاشی می مانند حالا شما وظیفه دارید به آن روح بدهید.

عروس خانم زحمت می کشد و جهیزیه تهیه می کند. حالا شما فکر کنید طراحی خانه طوری باشد که وسایل  به صورت بد چیده شود ولی کافی هست که نکات ریز را در چیدمان رعایت بکنید.

 دختر و پسر تازه می خواهند با هم زیر یک سقف بروند طبیعی است که هر کدام دوست دارند سلیقه خود را در طراحی اعمال کنند که در اینجا ما به شما پیشنهاد می کنیم. بعد از خواندن مقاله ما، اگر به نتیجه نرسیدید با مشاوران گروه ما تماس بگیرید تا بتوانند با حوصله ای که دارند شما را راهنمایی کنند.

  در طراحی خانه عروس و داماد باید یک چیز مهم را درنظر بگیریم. اکثر زوج های جوان یا خانه کرایه کرده اند یا خانه ای کوچک خریده اند تا چند سالی در آنجا زندگی کنند و بعد از مدتی به امید خدا خانه بزرگتری خریداری کنند. پس طراحی خانه عروس و داماد باید طوری باشد به( اصطلاح موقت) تا علاوه بر جذابیت و طراحی خوب بتوانند کم هزینه هم باشد.

در ادامه  قدم به قدم با هم جلو می رویم:

اگر اهل هنر هستید و حوصله دارید خودتان دست به کار شوید و شروع به رنگ کردن دیوار ها بکنید. در انتخاب رنگ دقت کنید چرا که رنگها نشانه شخصیت شما و همسرتان هست و می تواند در نگاه اول معرف شما باشد.

به عنوان مثال رنگ زرد یا سبز نشانه شوخ و سرزنده بودن شما می باشد و اگر انسان خونسرد و آرامی هستید  می توانید از طیف های رنگ خاکستری و آبی استفاده کنید. پس در انتخاب رنگ ها دقت کنید.

اگر وقت رنگ کردن ندارید خیلی راحت شما می توانید سراغ کاغذ دیواری بروید. تنوع در کاغذ دیواری بسیار زیاد است. این امر گاهی خوب است ولی برای افراد مشکل پسند و سخت گیر هرچقدر تنوع زیاد تر باشد انتخاب برای آنها سخت تر می شود.

یکی از دیوار ها راشاخص تر کنید و کاغذ دیواری شیک تری را انتخاب کنید.

در انتخاب مبلمان دقت کنید و سعی کنید از مبلمان های چند منظوره استفاده کنید تا بتوانید از فضا ها بهتر استفاده کنید و از طرفی وسایل اضافه را درون آنها جا بدهید.

استفاده از دکواتیو ها و تابلو های هنری در روی دیوار و همچنین جای را برای کتابخانه سعی کنید در نظر بگیرید.

در این بخش قدم به قدم فضا های خانه را توضیح می دهیم:

در طراحی خانه عروس و داماد همه فضا ها مهم است اما سالن پذیرایی یک مقوله دیگری است. اولین جایی که مهمان وارد می شود و چند ساعتی که مهمان ما هست و در آنجا می تواند همه چیز را رصد کند و در یک نگاه برنداز بکند و با ما به گفتگو بنشیند سالن پذیرایی است. پس پذیرایی در طراحی خانه عروس و داماد نقش خوش آمدگویی دارد.

 همان طور که نوشتیم فضا ها  و رنگ ها معرف شخصیت شما می باشد. در طراحی بخش پذیرایی این صدق می کند. اگر شما شخصیت آرامی دارید ما به شما توصیه می کنیم از سبک های ساده و مدرن استفاده کنید. استفاده از پرده ساده و گذاشتند تابلو های هنری و یا گل می تواند به به سادگی کمک کند. دیزاین و طراحی پشت دیوار تلوزیون خیلی می تواند موثر باشد و همان نقطه کانونی را در فضا به ما بدهد.