تخت خواب در اتاق خواب
15
سپتامبر

جای تخت خواب در اتاق خواب

سوالی که در ذهن اکثر افراد نقش می بنده این هست که تخت خواب را در اتاق خواب کجا قرار بدهیم؟همان طور که در طراحی اتاق خواب گفتیم تخت خواب بزرگترین وسیله در اتاق خواب است. اگر شما جای مناسب آن را بدانید بقیه وسایل خود به خود جای خود را در اتاق خواب پیدا می کنند.

جای تخت خواب در اتاق خواب به عواملی مثل طراحی و پلان معماری  اتاق خواب و فنگ شویی بستگی دارد که به صورت مختصر در این مقاله سعی می کنیم به آن بپردازیم.

 

جای تخت تخواب در اتاق خواب 

ما در انتخاب جای تخت خواب در اتاق خواب باید عواملی مثل درب پنجره ابعاد و اندازه اتاق خواب را در نظر بگیریم. از نظر فنگ شویی ما باید طوری چیدمان اتاق خواب را در نظر بگیریم که انرژی و هوا قابل گردش باشد.

اگر اتاق خواب کوچک دارید این مطلب را بخوانید…(اتاق خواب کوچک)

به طور استاندارد جای تخت خواب در اتاق خواب نباید روبروی درب قرار گیرد. به عبارتی وقتی درب اتاق خواب باز می شود ما نباید تخت خواب را ببینیم. از نظر نور و پنجره ما باید دقت کنیم که چه نوری شمالی جنوبی به تخت  خواب قرار است تابیده شود. به زبان ساده، وقتی خورشید صبح طلوع می کند نباید نور آن به تخت خواب بخورد.

محل قرار گیری تخت خواب در اتاق خواب نباید به صورت کج باشد که ما فضا ها را در اتاق خواب از دست بدهیم.

در شکل زیر درست و نادرست قرار گرفت تخت خواب در اتاق خواب را نشان می دهد.

تخت خواب در اتاق خوابدر آخر شما می توانید با توجه به نکات کوچک اما مهم اتاق خواب خود را طراحی کنید. برای دانستن طراحی خوب پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتما مطالعه کنید.  طراحی اتاق خواب

 

برای مشاوره رایگان با گروه ما تماس حاصل فرمایید.

درباره ما بیشتر بدانید…