چراغ اتاق خواب
30
سپتامبر

چراغ اتاق خواب

بهتر است از چه چراغی در اتاق خواب استفاده کنیم؟

 

نور پردازی و اتنخاب نوع چراغ اتاق خواب یکی از عناصر مهم در طراحی اتاق خواب به حساب می آید ولی متاسفانه در بیشتر مواقع آخرین انتخاب چراغ اتاق خواب می باشد. 

و همیشه تخت خواب و دکورهای مربوط به آن توجه و تمرکز ما را می گیرد.

در نورپردازی و انتخاب چراغ اتاق خواب باید علاوه بر زیبایی که همیشه ما بدنبال آن هستیم نور کافی را هم برای فضای ما تامین بکند.

نور زیاد باعث می شود آسایش و آرامشی که در اتاق خواب برای یک خواب راحت داشته باشیم ،از دست بدهیم و البته برعکس آن نور کم هم باعث می شود هم فضا ما کوچک شود و هم از نظر روحی دچار مشکلاتی شویم.

عناصر مهم در انتخاب چراغ اتاق خواب

بافت و سبک

اگر هنوز اتاق خواب خود را طراحی نکرده اید توصیه ما همیشه این است که حتما با مشاوران ما به صورت رایگان تماس حاصل فرمایید. همیشه یک راهنما و مشاور در کنار خود داشته باشید چرا که با توسعه دانش و تکنولوژی همه انسان ها نمی توانند وقت بکنند و همه چیز یاد بگیرند پس در هر زمینه یک مشاوره لازم است.

در مقالات قبلی درباره طراحی اتاق خواب و اصول و چیدمان آن صحبت کردیم پیشنهاد می کنیم حتما آنها را در کنار این مقاله مطالعه فرمایید.

بهرحال اگر همه کارهای اتاق خواب را انجام داده اید و آخرین انتخاب چراغ اتاق خواب می باشد.

ابتدا در یک نگاه همه وسایل را از نظر خودتان بگذرانید و ببینید چه چیزی بیشتر در اتاق خواب قالب می باشد.

اگر از وسایل چوبی، ملافه های کتان روکش مبل پشمی استفاده کرده اید باید از چراغ اتاق خواب با بافت زبر و چوبی و به نوعی کلاسیک  استفاده کنید.

شما نمی توانید از چراغ خواب با بافت صیقلی و صاف به سبک مدرن استفاده کنید.

چراغ اتاق خواب را کجا نصب کنیم

اگر شما به صورت اصولی طراحی اتاق خواب را انجام داده باشید عناصر به صورت خودکار به شما می گویند که جای ما کجاست.

همان طور که گفته شد مهمترین و بزرکترین وسیله اتاق خواب تحت خواب می باشد. بهترین جای تخت خواب را توضیح داده ایم اگر مطالعه نکردید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله بهترین مکان برای تخت خواب را مطالعه کنید.

بهرحال چراغ اتاق خواب را کجا نصب کنیم. همان طور که در بیشتر عکس ها و خانه دیده اید بالای تخت خواب و پشت تخت خواب نقاط کانونی وعطف در اتاق خواب می باشد.

به عنوان مثال یک چراغ خواب به سبک آویز بالای تخت خواب شما می توانید زیبایی تخت خواب خود را افزایش دهید.

در طراحی مهمترین چیز هماهنگی بین عناصر می باشد شما با این کار می توانید هماهنگی بین تخت خواب، پا تختی و البته بافتی که برای چراغ اتاق خواب انتخاب کرده اید، بوجود بیاورید.

تنوع زیاد چراغ اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب ما باید دقت بکنیم برای چه کسی داریم طراحی می کنیم. اگر چراغ اتاق والدین می باشد یا اتاق کودک که دخترانه می باشد یا پسرانه.

اگر برای اتاق والدین می باشد اصولا اتاق مستر از بقیه اتاق خواب ها بزرگتر هست پس ما می توانیم از چند چراغ در اتاق خواب والدین استفاده کنیم.

سبک های کودکانه، پسرانه و دخترانه زیادی در بازار وجود دارد که دست ما را برای انتخاب بسیار باز گذاشته است قبل از انتخاب بهتر است مقالات مربوط به اتاق خواب دخترانه و پسرانه و حتی اگر کودک تازه متولد دارید و اتاق نوزاد را برای آن در نظر دارید مطالعه فرمایید.

در طراحی اتاق خواب کوچک همه چیز مهم می شود و همانطور که در مقاله نکات مهم و کاربردی در اتاق خواب کوچک گفته شده است.

در این اتاق های باید از چراغ های که بافت ساده تر دارند و البته نوردهی بیشتر استفاده بکنید چرا که نور باعث بزرگ نشان داده شدن فضا می شود.

ارتفاع چراغ اتاق خواب

استاندارد های در این زمینه وجود دارد ولی به زبان ساده تا وقتی سر شما به چراغ برخورد نمی کند می توانید آن را پایین بیاورید.

اگر شما از چراغ های که نوع آویز می باشد در گوشه های اتاق خواب استفاده می کنید می توانید آنها را پایین تر بیاورید تا علاوه بر زیبایی که به فضا می دهد شما می توانید بافت و رنگ آن را به صورت مستقیم ببینید.

با این کار شما می توانید فضای رومانتیم در اتاق خواب خلق کنید.

همان طور که گفته شد بالای تخت خواب و پشت آن می تواند جای مناسبی برای چراغ اتاق خواب باشد ولی زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی این است که شما محدودیت و قانون مطلق ندارید و هر کجا که احساس کردید به نور احتیاج دارید از چراغ استفاده کنید.

همچنین اگر شما در کنار زیبایی علاقه دارید که نور مناسب را در فضا به صورت استاندار استفاده کنید در بازار نرم افزار های وجود دارد که برای شما نور محیط را محاسبه می کند و شما می توانید همچنین از متخصص نورپردازی کمک بگیرید.

اگر شما در ذهن خود سوالی دارید حتما به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی های آنها استفاده کنید.

ما را بیشتر بشناسید..