چیدمان اتاق خواب
10
سپتامبر

چیدمان اتاق خواب

 

با توجه به زیاد شدن جمعیت و تراکم خانه ها، ما شاهد این هستیم که هر روز مساحت ها آب می شوند.  البته ما می توانیم نگاهی به کشورهای مثل ژاپن داشته باشیم که به خاطر کمبود زمین خانه های کوچکی دارند.  این باعث شده آنها از همه فضا خانه به بهترین نحو استفاده کنند و به چیدمان اتاق ها اهمیت بدهند.

در این مقاله ما سعی کردیم به صورت خیلی ساده درباره چیدمان اتاق خواب صحبت کنیم.

یکی از نکاتی که در مورد چیدمان اتاق خواب می باشد چیدمان وسایل آن و نحوی قرار گیری اصولی آن است .اولین و مهمترین وسیله تخت خواب می باشد که باید اصلا جای اتاق به صورت اصولی قرار بگیرد. بهترین حالت قرار گیری تخت خواب از نظر روانشناسی سمت راست پنجره اتاق می باشد.

در چیدمان اتاق خواب از گیاه و گلدان غافل نشوید و حتما یک جایی برای آنها در نظر بگیرید. به طور کلی وجود گیاه باعث سرزندگی و نشاط در هر فضا می شود.

الگو برداری از چیدمان  اتاق خواب های هتل ها:

همه ما تقریبا در مکان های اقامتی و هتل ها چند شبی را در طول زندگی خودمان گذراندیم. شما به راحتی می توانید الگو یک اتاق خواب هتل زیبا را در نظر بگیرید و از آن در چیدمان اتاق خواب خود استفاده کنید. استفاده از یک روتختی و پتو مخملی رنگی و میزهای کوچک کنار تخت ظاهری لاکچری به فضا بدهید.

اگر دو فرزند دارید و یک اتاق خواب

بهتر است در چیدمان اتاق خواب کمی ظریف تر عمل بکنید. به طور مثال ارتفاع تخت ها را بالا و عرض آن را کمی کم بکنید. شما می توانید رنگ سفید را در طراحی غالب تر از رنگ های دیگر انجام بدهید تا اتاق بزرگتر و زیباتر شود.

شما به راحتی می توانید یک دیوار را نسبت به دیوارهای دیگر خاص تر طراحی بکنید. این کار باعث می شود در فضا یک نقطه کانونی به وجود بیاید و اتاق از مکعب بودن در بیاد. پیشنهاد ما طراحی دیوار پشت تخت خواب می باشد.

استفاده از همه فضای اتاق  در چیدمان اتاق خواب

در چیدمان اتاق خواب ما سعی می کنید از همه فضا های درون آن استفاده کنیم. به عنوان مثال استفاده از تخت خواب های که چند کاربری متفاوت دارند. هم مبل می شوند و هم میز تحریر و به موقع اش هم کاربری تخت خواب دارند

 نقش تزئینات در چیدمان اتاق خواب

تزئینات در چیدمان اتاق خواب چه نقشی دارند؟ ما باید از تزئینات خیلی ساده استفاده کنیم. خیلی اتاق را با اینگونه تزئینات شلوغ پر نکنیم. چرا که بیشتر ما را به سوی بی نظمی می کشد و جلوه جالبی را به وجود نمی آورد.

کمد دیواری

در اتاق خواب درب کمد دیواری را همیشه و همیشه ریلی قرار بدهید. تا شما بتوانیم از فضای جلو کمد دیواری به بهترین حالات استفاده کنید شما می توانید درب کمد دیواری را آینه بگذارید تا اتاق را بزرگتر نشان بدهد.

برای دین نمونه کار های اتاق خواب به کانال تلگرام شرکت بپیوندید.

در صورتی که سوالی دارید با مشاوران گروه آنامیس مطرح کنید.

درباره ما بیشتر بدانید