چیدمان اتاق کودک
24
سپتامبر

چیدمان اتاق کودک

همه والدین به فکر آینده کودک دلبندشان هستند و این قابل انکار می باشد. با رشد و توسعه جامعه و بالا رفتن سطح سواد والدین، پدر و مادر ها از قبل از به دنیا آمدن فرزندشان برنامه ریزی ها را شروع کرده اند. و از طرفی از نظر روانشناسان کودک در شش سال اول زندگیش تربیتش شکل می گیرد پس چه بهتر از بطن تولد ما محیط و اتاق کودک خود را طوری طراحی کنیم تا بتوانیم در این مسیر رشد به کودک خود کمک حائز اهمیتی کرده باشیم. با رعایت نکاتی کوچک اما مهم در چیدمان اتاق کودک ما می توانیم با کمترین هزینه دکوراسیون خوب و شیکی داشته باشیم.

همان طور که در مقاله دکوراسیون اتاق کودک گفته شد چیدمان اتاق کودک کاری است با حوصله و با سلیقه که ما سعی کرده ایم به صورت خلاصه و مفید در اینجا به این نکات توجه کنیم.

در صورتی که حوصله خوانده این مطالب را ندارید یا سوالی برای شما پیش آمده حتما با کارشناسان ما به صورت رایگان تماس بگیرید تا بتوانند مشاوره مفیدی به شما بدهند.

از آنجایی که کودک شما ممکن است ساعات طولانی در اتاق خود به سر ببرد چیدمان اتاق کودک نقش مهمی در دکوراسیون اتاق کودک ایفا می کند. عناصری مانند رنگ اتاق کودک، محل قرار گیری تخت خواب وسایل تزئینی کف اتاق کودک چی باشد همه و همه یک دکوراسیون خوب را شکل می دهد.

بهترین مکان برای اتاق کودک کجا می باشد

با در نظر گرفتن روحیه حساس و امنیتی که کودک باید داشته باشد بهتر است فضای از خانه که قابل رویت می باشد و هر لحظه اگر کودک به شما احتیاج پیدا کرد شما دردسترس باشید.

و یا در مواقعی شما می خواهید خیالتان بابت کودک راحت باشد.

پس فضایی را به این کار اختصاص دهید که از هر زاویه ای قابل رویت باشد.

روشنایی کافی یکی از ویژگی های این فضا می باشد به عبارتی اتاق کودک شما باید از نور خورشید داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های اتاق کودک باید از هر گونه سروصدا دور باشد پس فضا نزدیک آشپزخانه نمی تواند فضای خوبی برای این کار باشد.

حتی این فضا از نظر ما بهتر است از سرویس و حمام هم دور باشد.

رنگ اتاق کودک

همان طور که در مقاله دکوراسیون اتاق کودک توضیح داده شد رنگ ها تاثیر به سزای در روحیه افراد دارد حلا چه برسد به کودکی که قرار است دنیا را کشف کند پس بهتر است از رنگها روشن و شاد استفاده کنید.

توضیحات رنگ را در دکوراسیون اتاق کودک نوشته شده اگر علاقمند هستید توصیه می کنیم مطلب مربوط را حتما مطالعه فرمایید.

چیدمان اتاق کودک

با توجه به بازار و تنوع هر روز بیشتر آن، طرح های متنوع و زیبایی در بازار قرار دارد و شما می توانید طبق سلیقه خود خریداری کنید.

اما توصیه ما این است اگر کودک شما دختر می باشد بهتر است اتاق را شبیه به اتاق پرنسس ها و رمانتیک .

اگر پسر می باشد اتاقی شبیه به اتاق قهرمانان و افسانه ها بکنید تا به این صورت در روحیه و رشد ها آنها تاثیر بگذارید.

برای دیدن طراحی اتاق دخترانه و پسرانه پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به آن را مطالعه فرمایید و یا با کارشناسان ما مشورت کنید.

بهتر است تخت خواب را روبروی درب اتاق قرار دهید تا در صورت باز بودن درب اتاق شما بتوانید کودک خود را ببینید.

البته بهترین جا برای تخت خواب والدین اینجا نیست. بهترین جا برای تخت خواب کجاست؟

اگر دو فرزند دارید و می خواهید تخت دو طبقه بگیرید بهتر است این کار را انجام ندهید.

چرا که کودکی که در طبقه اول می خوابد بالای سرش فضای کمی دارد و احساس راحتی نمی کند و کودکی که در بالا می خوابد بخاطر اینکه زیر آن فضای خالی می باشد احساس ناامنی می کند و این می تواند در آینده به روحیه آنها صدمه بزند.

شما می توانید از روش های متفاوتی استفاده کنید همیشه راه حل های مختلفی برای رفع این مشکل کوچک می باشد.

برای دیدن نمونه تخت خواب ها عضو کانال گروه آنامیس شوید و یا از کارشناسان ما بخواهید نمونه تخت خواب ها را برای شما بفرستند.

در چیدمان اتاق کودک خود ،بهتر است از میزهای کوچک و صندلی استفاده کنید.

از نظر نور پردازی بهتر است یک نور ملایم همیشه در اتاق روشن باشد تا کودک در تاریکی مطلق نباشد .

در دوران شیرخوارگی کودک چند مرتبه در طول شب بیدار می شود و اگر شما لامپ را یهو روشن کنید کودک شما دیگر نمی خوابد و تا صبح شما هم بیدار هستید.

در چیدمان اتاق کودک، کمد دیواری و کشوها می تواند کمک بسیار مهمی به شما در مرتب بودن اتاق بکند.

پس شما می توانید داخل کمد دیواری ها را به صورت مرتب قفسه بندی بکنید و برای هر وسیله ای فضای مناسبی تعبیه کنید.

گذاشتن فضایی برای کتابخانه می تواند کودک شما را تشویق به کتاب خوانی بکند و یک میز کوچک با چراغ مطالعه.

همچنین فضا و قفسه ای برای اسباب بازی ها تا کودک شما بتواند با سلیقه خود آنها را بچیند.

تزئین اتاق و نفش آن در چیدمان اتاق کودک

تزئین اتاق کاملا به خلاقیت و ابتکار نیاز دارد. شما می توانید یک دیوار از اتاق را اختصاص به نقاشی های کودک خود بدهید و آنها را به صورت خلاقانه ای کنار هم بچینید.

شما می توانید با گیره لباس نقاشی ها رابهم هم وصل کنید یا به صورت آلبوم کنار هم بگذارید.

همچنین می توانید دور هر نقاشی را قاب ساده ای درست کنید.

اگر شما محدود در روی دیوار دارید می توانید به صورت خیلی ساده بین دو دیوار نخی وصل کنید و نقاشی ها را به صورت لباس از آن آویزان کنید.

یکی دیگر از راه های تزئین می تواند استفاده از عکس خود کودک در روی دیوار باشد.

البته این نکته را فراموش نکنید که عکس والدین در کنار کودک می تواند در هر لحظه به کودک حس امنیت و آرامش را القا کند پس عکس خودتان را فراموش نکنید.

سعی کنید به قاب عکس ها دقت کنید و سرسری از کنار آنها نگذرید چرا که کودک در مرحله رشد و کشف جهان اطراف خود می باشد و از هر نکته ریز راحت نمی گذرد.

در چیدمان اتاق کودک سعی کنید یک تخت وایت برد با ماژیک های رنگی همیشه قرار بدهید تا کودک بتواند با همان خط خطی های بی معنی از نظر ما خلاقیت و استعداد خودش را شکوفا کند.

اگر شما می توانید سعی کنید دیوار اتاق کودک را با پوشش های شفاف بپوشانید تا اگر کودک دیوار را خط خطی کرد شما با یک دستمال آن را پاک کنید

به عبارتی دیوار اتاق کودک نقش تخت وایت برد را بازی می کند. برای اطلاع بیشتر از نوع و کیفیت این  پوشش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

استفاده از آینه قدی در چیدمان اتاق کودک حتما توصیه می شود چرا که علاوه بر بزرگ نشان دادن اتاق کودک می تواند هر روز خودش را کشف کند.

ما را بیشتر بشناسید